BIOGRAFIE


Kapela Podlitý Noty vznikla na podzim roku 2019, kdy se budoucí kapelník a zakladatel Adam Hrubý rozhodl spojit pár svých šikovných studentů a udělat projekt, který by reprezentoval jeho hudební školu Music Garden.

S kolegou Filipem, který se pro začátek chopil zvukařské činnosti, s rozmyslem vybrali každého člena, dle talentu, píle, ale třeba také smyslu pro humor. Jako první byla oslovena tehdy 12 letá klávesistka Anička. Se svojí pracovitostí, talentem a pohodovou povahou byla jasnou první volbou. Jako druhá byla oslovena 13 letá Terka. Jednička na pozici hlavní zpěvačky a front woman celé kapely. Už tehdy zkušená muzikantka se sebevědomým vystupováním měla dodat kapele tu správnou tvář. Jako třetí byl osloven nejmladší člen kapely, v roce 2019 teprve 11 letý Tomáš, jehož zářivý talent byl zřejmý už v tolik útlém věku. Na Tomáše čekal post, který krásně spojuje muzikantství a přirozenou chlapskou hravost - klávesista hrající na klávesové syntezátory. Adam oprášil roky netknutou kytaru a chopil se pozice kytaristy a pomocného vokalisty. Role byly jasně dané a tak se mohli společně vydat na prašnou cestu plnou živé americké muziky zvanou country.

I přes nepříznivou dobu - dobu "covidovou" - se kapele dařilo cvičit a po necelých dvou letech čítal její koncertový repertoár téměř 20 písní. Poprvé zahrála kapela již v prosinci 2019 na závěrečném koncertě školy Music Garden, ale první koncert Podlitých Not proběhl až 20.11. roku 2021. Tento koncert, který se uskutečnil na pódiu restaurace Stará Tkalcovna, můžeme označit za úspěšný vstup kapely na Brněnskou hudební scénu. 

6.10.2019
6.10.2019
19.3.2022
19.3.2022

Svá "školní" poslání v současnosti tato původně školní kapela převyšuje a vlastní tvorbou cílí na profesionální scénu s moderní country muzikou, jenž zatím nemá v českých rádiích takovou tradici. První autorské písně můžete slyšet na koncertech kapely Podlitý Noty již nyní.

ČLENOVÉ


Adam Hrubý
Adam Hrubý

Kytara/zpěv

Anna Brücknerová
Anna Brücknerová

Klávesy

Tereza Figurová
Tereza Figurová

Zpěv/perkuse

Tomáš Jakubec
Tomáš Jakubec

Syntezátor/klávesy